Четвер, 07 січня 2016

Спалах захворювань на гостру кишкову інфекцію зафіксовано у християнському таборі на Хмельниччині

Спалах захворювань на гостру кишкову інфекцію зафіксовано у християнському таборі на Хмельниччині

Головне управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області повідомляє про спалах захворювань на гостру кишкову інфекцію серед паломників у християнському таборі при Красилівському костелі (м.Красилів Хмельницька область), внаслідок якого постраждало 20 дітей віком 13-17 років та 2 дорослих.

Захворілі були госпіталізовані з 2100 год. 06.01.16. до 0030 год. 07.01.16 до інфекційного відділення Красилівської центральної районної лікарні із симптомами загальної слабкості, нудоти, блюванням, діареєю, підвищенням температури тіла. Попередній діагноз -  «Гострий гастроентероколіт». Перебіг захворювання у 15 хворих - середньої важкості, у 7 - легкої.

Встановлено, що усі захворілі проживали з 3 січня 2016 року у християнському таборі при  Красилівському костелі. Усього у таборі перебувало 53 дитини та 16 організаторів з Київської, Львівської, Вінницької, Івано-Франківської, Тернопільської, Дніпропетровської та Хмельницької областей.

Для встановлення причин виникнення спалаху та його ліквідації працівниками Держсанепідслужби розпочато проведення санітарно-епідеміологічного обстеження в осередку захворювання. Встановлено, що у християнському таборі було організоване харчування всіх паломників. Для приготування страв залучались особи без медичних оглядів та відповідної кваліфікації. Використовувалась продовольча сировина без відповідної супроводжуючої документації, яка б засвідчувала її походження, безпечність та якість.

 

Для лабораторних досліджень відібрані проби харчових продуктів, змиви, проби питної води.  Обстежуються контактні особи. У осередку захворювання проведено заключну дезінфекцію, за контактними встановлено медичне спостереження. Ситуація перебуває на контролі Держсанепідслужби області. Обставини виникнення спалаху з’ясовуються.

Територіальні органиАктуально

Анонси подій

Контакти

м. Київ, 04070, вул. Волоська,19/22
E-mail: glavgos@moz.gov.ua
тел.: (044) 425-03-55

Пошук матеріалів

© Державна санітарно-епідеміологічна служба України. 2017