Вівторок, 16 серпня 2016

Кліщі, що мешкають у вашому ліжку

Кліщі, що мешкають у вашому ліжку

Якщо лягаючи увечері в ліжко ви думаєте, що на самоті відпочиваєте від денних клопотів, то помиляєтесь, бо ви будете не самі, а в товаристві досить неприємних істот – алергенних кліщів родини Пірогліфіда, так званих дерматофагоїдних кліщів.

Їх розміри не перевищують 0,1-0,5 мм, вони не кусають і не п’ють крові людини. Але небезпека алергенних кліщів для людини пов’язана із здатністю їх продукувати кліщові алергени.

Основним алергенним агентом, який викликає алергічні захворювання (бронхіальну астму, дерматит, коньюктивіт, ларенгіт, трахеїт тощо) є алергенні кліщі родини Пірогліфіда, продукти їхньої життєдіяльності (фекальні кульки) та частинки хітинового панциру.

Протягом останніх десятиліть спостерігається неухильний ріст алергічних захворювань, які за розповсюдженістю займають третє місце після серцево-судинних та онкологічних захворювань, тому алергію ще називають “хворобою цивілізації”.

Основним місцем перебування і розмноження кліщів є білизна, подушки, матраци, ковдри, перини, місця скупчення пилу тощо. Особливо сприятливі умови для розвитку кліщів створюються у пір’ї та ваті, які добре вбирають вологу і зберігають тепло, це оптимальне середовище для їх розвитку. Найбільш оптимальна температура повітря для дерматофагоїдних кліщів +25 С, а відносна вологість 75 – 80 %, саме такий мікроклімат створюється у ліжку.

Алергічна реакція сягає свого максимуму, коли людина лежить в ліжку в безпосередньому контакті з алергенами. Впродовж цього часу, кліщі виробляють екскрементів у двісті разів більше за власну вагу і відкладають до 300 яєць, які накопичуються і зберігаються в пилу житла. Тому за короткий час концентрація алергенів у приміщенні швидко збільшується.

 

В 1 грамі пилу міститься до 500 екземплярів алергенних кліщів. Основним харчуванням для кліщів є омертвілі клітини шкіри людини. За рік людина втрачає до двох кілограмів шкіри, основна маса якої залишається на постільній білизні. Під час прибирання та  стріпування білизни піднявшись у повітря, кліщі не осідають, а потрапляють у дихальні шляхи і викликають алергічні захворювання. Алергенні кліщі є постійним супутником людини протягом усього її життя. Найбільш алергенними представниками є Dermatophagoidespteronyssinus та Dermatophagoidesfarinae, повідомляє ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Територіальні органиАктуально

Анонси подій

Контакти

м. Київ, 04070, вул. Волоська,19/22
E-mail: glavgos@moz.gov.ua
тел.: (044) 425-03-55

Пошук матеріалів

© Державна санітарно-епідеміологічна служба України. 2017