П'ятниця, 19 серпня 2016

Спалах гострої кишкової інфекції у Львові (оновлена інформація)

Спалах гострої кишкової інфекції у Львові (оновлена інформація)

09.08.2016р. в ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» поступили   термінові повідомлення   щодо реєстрації випадків   гострої кишкової інфекції у 7 осіб з діагнозом “Гостра кишкова інфекція”, які 07.08.2016р  святкували  день  народження у м. Львів.

З 08.08.2016р. розпочалася госпіталізація хворих до «Львівської обласної клінічної інфекційної лікарні». Спільними симптомами захворювання є  скарги на загальну слабість, тошноту, блювоту, підвищення температури тіла, пронос, біль у животі. При опитуванні госпіталізованих осіб встановлено, що  хворі  вживали  курячі рулети та печінку,  м’ясну  і сирну нарізку, медальйони з телятини, печений лосось, салат “олів′є” з майонезом, кавун, диню, фруктовий торт. В усіх госпіталізованих стан середньої важкості.

Причини, що сприяли спалаху – недотримання правил особистої гігієни, недотримання правил зберігання готової продукції: салатів та фруктового торту, що був придбаний з рук на Привокзальному ринку, вживання немитих фруктів. Обставини, що сприяли виникненню спалаху — не дотримання правил особистої гігієни, зберігання продуктів харчування, які швидко псуються  з порушенням  температурного режиму.

В домашньому осередку було відібрано 10 змивів на патогенну та умовно-патогенну мікрофлору, 1 проба води водопровідної, результат від'ємний. Обстежена одна особа контактна, результат від'ємний. Проведено заключну дезінфекцію у  вогнищі, обстежений 1 контактний.

За результатами мікробіологічної лабораторії  Львівського міського відділу ДУ «ЛОЛЦ ДСЕСУ»  у домашньому вогнищі виділено:

- із 10 змивів на наявність умовно-патогенної флори в 3-х змивах виділено:

 -у  1-му змиві – E.cloacae;

- у 2-х змивах -   E.соІі

Потерпілим пацієнтам в стаціонарних умовах проводено повний комплекс клініко-лабораторних обстежень, надано необхідний об’єм медичної допомоги відповідно до клінічних протоколів.

 

Територіальні органиАктуально

Анонси подій

Контакти

м. Київ, 04070, вул. Волоська,19/22
E-mail: glavgos@moz.gov.ua
тел.: (044) 425-03-55

Пошук матеріалів

© Державна санітарно-епідеміологічна служба України. 2017